Hakkımızda

Sanat Atölyemizde Su Kabağı İle İlgili Çalışmalarımız


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanan SU KABAĞI İŞLEMECİLİĞİ EĞİTİMİ, usta öğreticiler tarafından kursiyerlere verilmektedir. Ben de bu sanat dalına ilgi duyan insanlarımıza katkıda bulunmak için değerli ustamız  Özlem Ş. Akaydın sayesinde haberdar olduğum, "su kabağı işlemeciliği modülü"nü sunulduğu şekli ile web siteme aktarmaya çalıştım. bu konuda diğer usta arkadaşlarımızın da katkıları ile bu sanat dalının daha da sevileceğini umuyorum.

Dolayısı ile bu bilgilere ulaşılmasında emeği geçen ve katkıda bulunan kaynakça bölümünde isimleri yazılı olan/olmayan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Ben de 2012 yılında Seferihisar- Ulamış mahallesindeki bahçemizde mütevazi bir atölye kurduktan sonra, bir rastlantı sonucu ilgimi çeken bu sanata yöneldim. Daha sonra 2018 yılında Antalya'ya yerleştim. Bu ilimizde de konuya ilgi duyan sanatseverler ile bildiklerimi paylaşmaya başladım.

Değişik tasarımlar halinde beğenilerinize sunduğumuz ürünlerimi görmek için tıklayınız.


Işık kaynağı olarak ...

Su kabakları, atölyemizde değişik aletler kullanarak farklı tasarımlar halinde abajur, avize gibi ışık kaynaklarına dönüştürülmektedir.


Otantik süs eşyası olarak ...

Otantik dekorasyon sevenler, Anadolumuzun kültür mirası olan işlenmiş su kabağı ürünlerini evlerinden eksik etmemektedirler.


Hediyelik olarak

Özellikle çocukların rağbet ettkleri çizgi karakterlerin su kabağı üzerine transferi ve boyanması ile çalışılır.